Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

ROZHODČÍ / JUDGES

 

BREED SPECIALISTS:

Ms Pauline S Oliver / UK (Spyanfly)

Vystavování/chov whippetů nebo jiného plemene nebylo něco, co jsem plánovala. Pocházím z rodiny, která vždy měla psy, hlavně německé ovčáky a kokršpaněly. Byla jsem zblázněná do koní, rovnou ze školy jsem k nim chodila pracovat - k dostihovým koním, také k jezdeckým koním požívaným na polo a k lovu. To byly výborné základy pro učení se o stavbě těla a pohybu u koní i psů, což mě dobře připravilo do budoucnosti.
Svého prvního whippeta jsem si pořídila počátkem osmdesátých let když jsme byli mladá rodina. Whippet se zdál být ideálním rodinným psem, malý, ale sportovní. Koupila jsem si štěně od Barbary Wilton-Clark. Když jsem do chovatelské stanice Shalfleet vzala zpět ukázat 6-ti měsíční štěně, tak jak požadovali,  bylo mi doporučeno zkusit s ním výstavy. Můj osmiletý syn ho vystavil na místní výstavě a přijel obtěžkán kokardami a trofejemi, z čehož jsme byli samozřejmě ohromeni. 
Bylo to počátkem osmdesátých let. 
Náš první šampion byl vnukem dostihové feny, která byla nakryta výstavním psem. Ch Spyanfly He’s A Trooper, který vyhrál titul CC na Crufts v roce 1990, kde byla BOB a res. BIS Ch.Nutshell Of Nevedith. O dva roky později jsem nakryla stejnou fenu šampionem Nimrodel Wanderer, kterého měla June Minns. Z tohoto spojení se narodil BIS Ch Spyanfly Say No More, pes mého života, po kterém byla Ch.Int.Ch. Spyanfly Say It’s Bardo, TOP Whippet roku 2003, CC, BOB a 3. ve skupině na Crufts, držitelka titulu BIS a TOP Hound v Anglii v roce 2004, fena mého života. Její dcera Ch. Spyanfly Sharon Stone byla také oceněna nejlepší fenou na Crufts. Importovala jsem dceru sestry mé Sharon Stone, Ch. Tannis Bay Sophie’s Choice a nakryla ji synem Sharon Stone - psem Spyanfly Set In Stone. Z tohoto spojení se narodila Ch. Spyanfly Shake It On Down, která také vyhrála CC na Crufts. Další dvě dcery Ch.S. Say No More také získaly CC na Crufts, z toho jedna dvakrát. Byly to Ch. Bluestreak Beauty Of Bath and Ch. Bluestreak Brief Encounter. Od doby, kdy jsem s plemenem začínala jsem odchovala přes 100 štěňat, na které jsem velmi pyšná, a také na vysoké procento dobrých představitelů plemene. 
 
Měla jsem tu čest a štěstí být pozvána posuzovat plemeno Whippet na většině kontinentů a v některých zemích i vícekrát než jednou. Bylo fantastické potkat mnoho zajímavých lidí a poznat, kam se ubírá naše milované plemeno v jiných zemích. K mým nejvzácnějším vzpomínkám patří posuzování fen na Crufts 2016, kdy má vítězka plemene Ch. Nothing Compares To You At Crosscop vyhrála titul res. BIS. Posuzovala jsem ji také na její vůbec první výstavě (klubové), kde jsem ji ocenila titulem Nejlepší štěně, takže se cítím, že jsem hrála docela velkou roli v její úspěšné kariéře a jsem na ni a její mladou vystavovatelku velmi pyšná.  
Mé další fantastické pozvání bylo na výstavu Whippet National do USA, kde jsem posuzovala vůbec jako první Angličan. Pocta, která se ještě zdá být jako sen. 
Očekávám, že většina z vás, kdo toto čtete, jste také posedlí plemenem Whippet jako já a snažíte se ho udržet zdravým tak, že na něj můžeme být pyšní. Nyní mám doma 7 fen, Sharon Stone, Sophies Choice and Shake It On Down jsou šampionky. Shake It On Down mi dala velmi zajímavou mladou fenu She’s A Swinger, která vykročila do výstavních kruhů, takže Spyanfly Whippeti jsou stále vidět. Také si užívámě úspěchy na coursingu, kde S. Say I’m Sexy, mladší sestra Shake It On Down ukazuje svůj skvělý potenciál a nyní může také závodit po splnění běhů i Shake It On Down. Milují to a já miluji vidět je šťastné, když běží za návnadou. 
Velmi děkuji za Vaše pozvání a doufám, že si to užijete jako já, jsem si jistá, že já určitě. 
P.S. Nyní jsem také oprávněna posuzovat Greyhoundy.
Pauline Oliver
 
 
Showing/breeding whippets or any other breed was not something that I had planned. My background was that the family had had dogs GSD’s and cocker spaniels mainly. I was besotted with horses and went straight from school to working in racing yards also polo and hunt horses. This was excellent groundwork for learning of the construction and movement in both horses and dogs and stood me in good stead for the future.
I purchased my first whippet in the early eighties when we were a young family. A whippet seemed to be an ideal house dog, small but sporty. I bought a puppy from Barbara Wilton-Clark. When I took it back to the Shalfleet kennels at six months as requested it was suggested to me to perhaps show it. My eight year old son showed it at a local country show and came home laden with rosettes and prizes and of course we were smitten. This was in the early eighties. 
Our first champion was a grandson of a racing bred bitch bred to an Open show dog. Ch Spyanfly He’s A Trooper who won the dog CC at Crufts in 1990 where Ch. Nutshell Of Nevedith took BOB and went onto Reserve BIS. Two years later I bred the same bitch to Ch Nimrodel Wanderer owned by June Minns. This produced BIS Ch. Spyanfly Say No More my 'dog of a lifetime'. Who in turn produced Ch. Int.Ch. Spyanfly Say It’s Bardo who was Top whippet in 2003. CC & Group3 Crufts and BIS awards and Top Hound UK in 2004 my 'bitch of a lifetime'. She went on and produced Ch. Spyanfly Sharon Stone who also went Best Bitch at Crufts. I imported Sharon Stones sister’s daughter Ch. Tannis Bay Sophie’s Choice and mated her to Sharon Stones son Spyanfly Set In Stone and they produced Ch. Spyanfly Shake It On Down who also won the CC at Crufts. Two more of Ch. S. Say No More’s daughters also won the CC at Crufts one of them twice. They were Ch. Bluestreak Beauty Of Bath and Ch. Bluestreak Brief Encounter. I have bred just over 100 puppies since I came into the breed of which I am very proud and of the high percentage of good specimens of the breed.
I have been so lucky and honoured to have been asked to judge the Whippet breed on most Continents and in some countries more than once. It has been a fantastic journey meeting so many interesting people of like minds and being able to study where other countries are going with our beloved breed. My most treasured memories of judging have to be judging bitches at Crufts 2016 when my BOB Ch. Nothing Compares To You At Crosscop went onto Reserve BIS. She was entered under me at her very first show a breed club where I awarded her Best Puppy so I feel like I had a quite a big part to play in her successful career and am very proud of her and her young handler. My other fantastic invitation was to be the very first British person to judge the Whippet National in the USA. It doesn’t get much better than that. An honour that still seems like a dream.
As I expect most of you are that are reading this are as besotted with the Whippet breed as I am and endeavour to help keep it a healthy one that we can be proud of. I have seven bitches at home now, Sharon Stone, Sophies Choice and Shake It On Down being the champions. Shake It On Down has produced me a very interesting young bitch, She’s A Swinger, that has started on the right footing in the ring so Spyanfly is still strutting its stuff out there. We are also enjoying success with lure coursing where S.Say I’m Sexy, Shake It On Down's younger sister is showing great potential and now Shake It On
Down has just passed her trials to also compete. They LOVE it and I love seeing them SO happy chasing that lure.
Thank you very much for this invitation and hopefully you will enjoy as much as I am sure I will.
n.b. I am now also eligible to judge Greyhounds.
Pauline Oliver

Mrs Claire J Rishworth / UK

Se psy jsem začala už jako mladý teenager v soutěžích obedience s Border kolií, která pocházela z farmy z Walesu. Psi a koně byli v mém životě vždycky, spoustu let jsem závodila se svou klisnou na různých soutěžích.  Když jsem o ni přišla, bylo jí úctyhodných 33 let, poté jsem se rozhodla věnovat pouze psům.  Výstavám jsem propadla, když jsem si pořídila svého prvního Whippeta v roce 1983, krásnou bílou fenu Pelandok Michaelmas Daisy, se kterou jsem jako nováček byla na výstavách velmi úspěšná! Nyní vystavuji Whippety už přes 34 let. Mí výstavní psi běhali pravidelně coursing, jelikož jsem byla členkou prestižního Whippet Coursing klubu. Můj pes Tumblers Sporting Fellow se jako jediný ze synů slavného vitěze BIS na Crufts Ch Pencloe Dutch Gold zúčastňoval coursingů. Můj šampion Flarepath Sirrius, syn Ch Cobyco Cavalier, byl jedním z mála psů - šampionů, který mohl závodit, jelikož měl požadovanou výšku a na coursinzích závodil právě do té doby, než byly u nás v Anglii zakázány. Vždy jsem byla pyšná na to mít šampiona krásy, který mohl běhat závody podle pravidel, protože měl dobrou výšku. Opravdu to nejlepší z obou světů...být krásný a výkonný. Měla jsem několik whippetů z chovatelské stanice Flarepath manželů Harryho and Irene Wood (dva byli po Ch Flarepath Eridon) a také psy z chovatelských stanic Daleko, Ipanema, Collooney, Richclass a Kierpark. Nedávno byl můj pes Ipanema Indian Pearl JW ohodnocen titulem Nejlepší štěně v plemeni na Crufts v roce 2011 u rozhodčích Dagmar Kenis Pordham a Magnuse Hagstedta. Richclass King of Kings (syn šampiona Shalfleet Simply A Lord), byl nejlepším štěnětem na výstavě Whippet Club Championship Show 2016 u rozhodčích Wima Wiersma and Bo Bengtsona. Před mnoha lety jsem se rozhodla mít jen psy ať už Whippety nebo Greyhoundy, proto se nevěnuji chovu. V průběhu let jsem si pořídila psy z mnoha top chovatelských stanic, neměla jsem proto potřebu si založit svou se svým názvem. Mé poslední štěně je po mém psovi Collooney Taylor Made, který je synem známého plemeníka Aust/IR/Ch Collooney Move On Over.

Vždy jsem jako plemeno obdivovala Greyhoundy, několik let jsem je sledovala u výstavních kruhů než jsem se rozhodla oslovit chovatele o štěně. Měla jsem jedinečnou šanci navštívit během jednoho víkendu tři chovatele, kteří měli vrh štěňat ( Wenonah, JDs a Patlyns), vybrala jsem si modrobíle zbarveného psa jménem Justa Dreamer. Náš druhý greyhound byl z chovatelské stanice Mistweave, Mistweave Morse Code (syn Ch Ballalyn’s Foggy at Mistweave), který byl Top Greyhound Puppy, vítěz Royal Portrait Trophy v roce 2004 s rekordním skóre klubu. V průběhu let jsem byla pozvána na coursingová setkání několika klubů pro Greyhoundy, milovala jsem se dívat na závodní psy na dráze v Cotswolds. Vysoce oceňuji myšlenku výkonu a umění zkombinovat to s krásou ušlechtilého zvířete. Greyhoundy nyní vlastním a vystavuji 18 let, náš poslední pes byl dovezen z Francie od chovatelky Francine Belgherbi (Ad Honores). V současné době se zúčastňujeme výstav s naším Greyhoundem Ch Ichabod Crane Ad Honores (Multi Ch Windrock Fernando ex De Ad Honores Des Legends Du Moyen Age) kterého vlastním spolu se svou dcerou Helen, která ho vystavuje.  

V plemeni Whippet zadávám Challenge Certificate (čekatelství šampiona) od roku 2009 a u Greyhoundů od roku 2010. Vždy si posuzování těchto obou skvělých chrtích plemen naplno užívám. V roce 2014 jsem měla tu čest být pozvána posuzovat Greyhoundy na prestižní výstavě l’Exposition Nationale d’Elevage pro francouzský klub chovatelů Greyhoundů, což byla báječná zkušenost. V roce 2016 jsem posuzovala Greyhoundy na klubové výstavě k 70. výročí založení britského Greyhound Clubu. Několik let jsem aktivním členem výboru britského Greyhound Clubu. Mám také zájem o plemeno Sloughi (vycházející z historických rodinných souvislostí a mého předka Augusta LeGras), toto plemeno jsem posuzovala na jejich klubové výstavě v roce 2014. U nás doma máme kromě Whippetů a Greyhounda také italské chrtíky a dva červené hladkosrsté trpasličí jezevčíky.

Jsem nadšená, že jsem byla vybrána jako jedna z rozhodčích Vašich klubových výstav v tomto roce a velmi se těším na posuzování Vašich chrtů.

Claire J Rishworth

Březen 2017

 

I began in dogs as a young teenager in obedience competitions with a Border Collie who had come from a Welsh farm. Dogs and horses have always been in my life and I enjoyed many years competing with my mare in horse trials and events. When I lost her at the grand age of 33 years old, I decided to concentrate only on the dogs. The show bug bit with the purchase of my first Whippet in 1983 a beautiful white bitch Pelandok Michaelmas Daisy who was very successful in the ring with her novice owner! I have now been showing the breed for over 34 years. My show dogs were regularly coursed as I was a member of the prestigious Whippet Coursing Club. I owned and coursed the only son of the Crufts BIS winner Ch Pencloe Dutch Gold, Tumblers Sporting Fellow, who made it into slips. My Ch Flarepath Sirrius, a son of Ch Cobyco Cavalier, one of the very few male champions who could be coursed as he came in under the measure, competed right up to the last meeting before the ban here in the UK. To own a whippet show champion that was also able to course under rules has always given me much pride. Truly the best of both worlds… to be beautiful and functional. I had several of Harry and Irene Wood’s Flarepath Whippets (two sired by Ch Flarepath Eridon) as well as dogs from the Daleko, Ipanema, Collooney, Richclass and Kierpark Kennels. More recently, my Ipanema Indian Pearl JW was BPIB at Crufts in 2011 under judges Dagmar Kenis Pordham and Magnus Hagstedt. Richclass King of Kings (a son of Ch Shalfleet Simply A Lord), was BPIS at the Whippet Club Championship Show 2016 under Wim Wiersma and Bo Bengtson. Many years ago, I decided to keep only males whether Whippets and Greyhounds, so I do not breed and over the years have brought in my boys from top kennels, so there was no need for me to take an affix. My latest puppy being sired by my own Collooney Taylor Made, himself a son of the well known sire Aust/IR/Ch Collooney Move On Over.

I have always greatly admired the Greyhound as a breed and spent several years watching from the ringside before deciding to approach a breeder for a puppy. I had the rare chance of being able to visit three litters here in the UK over a weekend ( Wenonah, JDs and Patlyns ), choosing Justa Dreamer, a blue and white coloured dog. Our second greyhound was from the Mistweave Kennels, Mistweave Morse Code, (a son of Ch Ballalyn’s Foggy at Mistweave), who was Top Greyhound Puppy, Winner of the Royal Portrait Trophy in 2004 with a record Club score. Over the years, I was privileged to be invited to attend coursing meetings of several greyhound clubs and loved watching the greyhounds work over the fields in the Cotswolds. I highly value the concept of functionality and the art of combining it with the beauty of a well-bred animal. I have now owned and shown greyhounds for 18 years, with our latest dog being imported from France, coming from Francine Belgherbi’s Ad Honores Kennel. In co-ownership with my daughter Helen, Ch Ichabod Crane Ad Honores (Multi Ch Windrock Fernando ex De Ad Honores Des Legends Du Moyen Age) is the Greyhound that we are currently campaigning with Helen handling Icha in the show ring.

I have awarded Challenge Certificates in Whippets since 2009 and in Greyhounds since 2010. I have always thoroughly enjoy judging these two fabulous sighthound breeds. In 2014 I had the honour of being asked to judge Greyhounds in France at the l’Exposition Nationale d’Elevage for the C.A.G.F. which was a marvellous experience. In 2016 I had the privilege of judging Greyhounds at The Greyhound Club of the UK at their 70th Anniversary Show. I have been the Chairperson of The Greyhound Club in the UK for several years. I also have an interest in the Sloughi (based on historical family connections and my ancestor August LeGras) and have judged the breed at their Club Show in 2014. Italian Greyhounds as well as two red Mini-Smooth Dachshunds share the family home along with the Greyhound and Whippets!

I am thrilled to be one of the judges chosen for The Whippet and Greyhound Club of The Czech Republic Show 2017 and am looking forward to this appointment and judging your hounds with much anticipation and excitement.

Claire J Rishworth

March 2017

 
TOPlist